Niedługo zawita do nas kalendarzowa zima. Jeśli tak jak ja nie lubicie zimna i wolicie zostać w domu z gorącą herbatą i książką, to mam dla Was kilka propozycji. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i pozwolą przetrwać ten mroźny czas.

Rok królika – Joanna Bator

Jeśli ktoś lubi mroczne klimaty, powinien sięgnąć po tę książkę jak w dym. Główna bohaterka, autorka romansów historycznych lubi eksperymentować z życiem. W pewnym momencie postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie i uciec do nowego miejsca. Chce zacząć wszystko od nowa. Zmienia wygląd i swoją tożsamość. Niestety od niektórych rzeczy nie można uciec, o czym przekona się, wynajmując pokój w dziwnym hotelu.

rok-krolika-u-iext46285989

 

Król – Szczepan Twardoch

Porywająca powieść o Żydach, Polakach, getcie i gangsterach, a to wszystko osadzone w Warszawie lat 30. Zdecydowanie nie będziecie się nudzić. Niespodziewane zwroty akcji, lawina emocji i bardzo jaskrawi bohaterowie. Akcja zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego…

krol-u-iext45143999

Życie na pełnej petardzie – ks. Jan Kaczkowski

Nie wiem, czy jest ktoś, kto nie kochałby tego księdza/człowieka. Cudowna postać, która, choć krótko żyła, dała nam mnóstwo dobrego. Jedną z tych rzeczy są książki. Pełne miłości, humoru, ale przede wszystkim życiowych mądrości, które w obecnych czasach zanikają. W tej znajdziemy opis życia księdza, który o mały włos by nim nie został. Jeśli ktoś z Was nie wie jak czerpać z życia pełnymi garściami i cieszyć się każdym dniem, niech sięgnie po tę książkę.

zycie-na-pelnej-petardzie-u-iext43260164

Hygge. Duńska sztuka szczęścia – Marie Tourell Søderberg

Hygge to najpiękniejsze z duńskich słów. Nie ma odpowiednika w języku polskim. Oznacza szczęście, ciepło, bliskość. Mimo że Duńczycy żyją w zimnym i ciemnym kraju, to są jednym z najszczęśliwszych narodów. Dzięki tej książce zobaczycie, że słowo Hygge nie jest zarezerwowane tylko dla naszych zamorskich sąsiadów. My też możemy się nauczyć tej zdolności, jeśli tylko znajdziemy na to trochę czasu.

hygge-dunska-sztuka-szczescia-u-iext44977167

Ósme życie – Nino Haratischwili

Europa XX wiek. Właśnie w tym czasie rozgrywa się akcja tej wspaniałej powieści. Kawał historii opowiedziany w bardzo przejmujący sposób. Opowieść dotyczy Gruzji, ale nie tylko. Poprzez pryzmat pewnej rodziny, możemy dowiedzieć się, jak wyglądał ten krwawy kawałek historii. Uwierzcie mi, przepadniecie na długie godziny.

5bf2b47552ef3b3f3d604bec3fc0eea4_4

Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben

Bohaterowie tej książki potrafią się ze sobą porozumiewać. Wspaniale dbają o swoje potomstwo, ale także o  chorych członków rodziny. Mają doskonałą pamięć i szeroką paletę emocji. I może nie byłoby w tym nic odkrywczego, gdyby nie fakt, że bohaterami są…drzewa. Jeśli chcemy dowiedzieć się, co mają nam do przekazania nasi leśni przyjaciele, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

6181_99906326181

Mam nadzieję, że te książki umilą Wam zimowe popołudnia. Oczywiście proszę Was o przedstawienie Waszych typów. Piszcie proszę, co czytacie, chętnie podpatrzę coś dla siebie 🙂

 

mm
Napisane przez Justi
Psychoterapeutka, po uszy zakochana w kotach. Miłośniczka filmów, makaronów i ładnych rzeczy. Kreatywna i dobrze zorganizowana.

  4 komentarze

 1. Bounty Hunter 17 grudnia 2016 at 17:10 Odpowiedz

  Z chęcią przeczytał bym Sekretne życie drzew, brzmi ciekawie. Wszystkim natomiast polecam książki księdza Kaczkowskiego. Naprawdę chwytają za serce.

  • mm
   Justi 17 grudnia 2016 at 18:15 Odpowiedz

   To prawda!

 2. Paulina Bulek 20 grudnia 2016 at 21:10 Odpowiedz

  Bardzo ciekawe propozycje! Ja właśnie trawię serię Henninga Mankella o komisarzu Kurcie Wallanderze – kryminały :)))

  • mm
   Justi 20 grudnia 2016 at 23:28 Odpowiedz

   O, ciekawe. Zapoznam się!

Skomentuj